pozwolenie na zniszczenie towaru

W tym miejscu można poruszać tematy związane z: Procedurą składu celnego, Procedurą uszlachetniania czynnego, Procedurą przetwarzania pod kontrolą celną, Procedurą odprawy czasowej , Procedurą uszlachetniania biernego.

pozwolenie na zniszczenie towaru

Postprzez tess00 » 11.11.2010 08:20:24

może ktoś ma wzór wniosku na zniszczenie towaru? dzięki z góry :wink:
tess00
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Duszka » 11.11.2010 12:28:19

tess00 no na bank według Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 lipca 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu postępowania przy zniszczeniu towaru i zrzeczeniu się towaru na rzecz Skarbu Państwa taki wniosek o wydanie pozwolenia na zniszczenie towaru powinien zawierać:
- imię, nazwisko i adres albo nazwę i siedzibę osoby uprawnionej do dysponowania towarem,
- nazwę i opis towaru,
- określenie ilości i masy towaru,
- elementy kalkulacyjne:
a) kod taryfy celnej,
b) stawkę celną
c) wartość celną ustaloną według kursu waluty obowiązującego w dniu złożenia wniosku,
d) inne elementy niezbędne do ustalenia należności celnych,
- informację o:
a) czasowym składowaniu towaru albo
b) przeznaczeniu celnym, które zostało nadane towarowi,
- wskazanie przyczyny i sposobu zniszczenia towaru,
- wskazanie planowanego terminu i miejsca zniszczenia towaru,
- opis przypuszczalnych odpadów i pozostałości pochodzących ze zniszczenia towaru,

2. do wniosku należy dołączyć:
- w przypadku towarów składowanych czasowo – kopię deklaracji skróconej lub innego dokumentu wykorzystanego w charakterze deklaracji skróconej, w których zostały ujęte towary przeznaczone do zniszczenia,
- w przypadku towarów objętych procedurą celną – potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię zgłoszenia celnego, na podstawie którego towary zostały objęte tą procedurą,
- w przypadku towarów, którym nadano przeznaczenie wolnego obszaru celnego lub składu wolnocłowego – kopię dokumentu przewozowego,
- w przypadku, o którym mowa w art. 11 rozporządzenia Rady (WE) nr 1383/2003 z dnia 22 lipca 2003 r. dotyczącego działań organów celnych skierowanych przeciwko towarom podejrzanym o naruszenie niektórych praw własności intelektualnej oraz środków podejmowanych w odniesieniu do towarów, co do których stwierdzono, że naruszyły takie prawa (Dz. Urz. UE L 196 z 02.08.2003, str. 7) – pisemną informację i zgodę, o których mowa w art. 11 ust. 1 tiret pierwsze tego rozporządzenia.
w przypadku gdy wnioskodawcą nie jest właściciel towarów, do wniosku załącza się dodatkowo powiadomienie, że właściciel towarów został powiadomiony o zamierzonym zniszczeniu. Powiadomienie to załącza się również w przypadku, gdy wniosek złoży osoba, o której mowa w art. 2 ust. 2 rozporządzenia (WE) Ne 1383/2003.
- upoważnienie/pełnomocnictwo w przypadku działania przez przedstawiciela/pełnomocnika.

organ celny może uzależnić wydanie pozwolenia na zniszczenie towaru od spełnienia wymogów wynikających z przepisów odrębnych

jak znajdę jakiegoś "gotowca" to ci podeślę
<<*>><<*>><<*>>
W życiu wielką sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie...
nie żałować tego co było i nie bać się tego co będzie...
Duszka
Administrator
Administrator

Postprzez tess00 » 11.11.2010 15:22:02

dziękuję , to wszystko mam , chodziło mi o "gotowca" właśnie :) , jako agent(ka) pracuję już sporo czasu , więc akty prawne sobie zawsze gdzieś poszukam , ogólnie powiem , że długo szukałam jakiegoś forum z zagadnieniami celnymi , natknęłam się na Wasze , ale powiem szczerze można tu jedynie poczytać o zagadnieniach które są w większości dostępne w internecie , jak ktoś zadaje pytanie to zazwyczaj kandydat na agenta , mam nadzieję że z biegiem czasu będą tu poruszane "precedensy":) , w każdym razie cieszę się że trafiłam na to forum, pozdrawiam
tess00
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Duszka » 11.11.2010 18:23:16

tess00 nasze forum całkiem niedawno świętowało roczek i w sumie jest baaardzo mało agentów udzielających się w dyskusjach ale również mam nadzieję że wkrótce to się zmieni ;) bo w końcu nikt lepiej nie pomoże agentowi celnemu jak drugi agent celny ;)

nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia zawodowego i z wieloma rzeczami spotykam się po raz pierwszy ale czy o coś takiego ci się rozchodzi ??

Miejscowość i data

Imię i nazwisko (nazwa) wnioskodawcy

Miejsce zamieszkania (siedziba) - pieczątka firmy

Dyrektor Urzędu Celnego w

WNIOSEK O UDZIELENIE POZWOLENIA NA ZNISZCZENIE TOWARU

Wnoszę o wydanie pozwolenia na zniszczenie niżej wymienionych towarów:

1. L.p.

2. Określenie sytuacji towaru

3. Rodzaj i nazwa towaru oraz kod taryfy celnej towaru

4. Ilość i masa (podać jedn. miary)

5. Wartość celna towaru

6. Miejsce dokonywania zniszczenia

7. Resztki pozostałe po zniszczeniu towaru

8. Inne dane i uwagi

Dokładne uzasadnienie i sposób zniszczenia towaru:

Pouczony o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznanie (art. 247 Kodeksu karnego) oświadczam, że dane i informacje zawarte w niniejszym wniosku oraz załączone do niego dokumenty są prawdziwe.

(podpis osoby uprawnionej lub jej przedstawiciela)

ja mam to w formie tabelki jeśli masz na myśli takiego gotowca to mogę ci to na maila wysłać :)
<<*>><<*>><<*>>
W życiu wielką sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie...
nie żałować tego co było i nie bać się tego co będzie...
Duszka
Administrator
Administrator

Postprzez tess00 » 11.11.2010 19:37:25

tak , chodzi o takiego gotowca, nie muszę robić ręcznie wniosku , podaję mejla- tess00@interia.pl, dziękuje bardzo :wink:
tess00
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Gospodarcze procedury celne